Szumowski: pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu zanim będzie można zrobić duże imprezy jak wesela

Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu zanim powiemy, że będzie można zrobić duże imprezy jakimi są wesela, spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w reżimie dystansowania się – podkreślił w środę szef MZ Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, minister zdrowia został zapytany o możliwość organizacji uroczystości rodzinnych np. wesel.

“W tej chwili zaczynamy uruchamiać sektor gastronomiczny. To jest dopiero zapowiedź tego, że on zaczyna funkcjonować, z reżimem sanitarnym, z dystansem między osobami, z wymogami sanitarnymi” – powiedział.

“Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy jakimi są wesela, duże spotkania integracyjne czy inne wydarzenia w lokalach, które z natury swojej nie są możliwe w tym reżimie dystansowania się” – powiedział minister zdrowia.

Szumowski zaapelował, aby dać sobie trochę czasu. “Zobaczmy jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja jak ruszy sektor gastronomiczny – wtedy będziemy analizowali i komunikowali te większe wydarzenia, większe imprezy, jakimi są wesela” – powiedział. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/