USA: 1 258 zgonów na Covid-19 w ciągu doby, łącznie 51 017

W Stanach Zjednoczonych na koronawirusa zmarło już 51 017 osób; w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł o 1 258 – Stany Zjednoczone odnotowały najniższy dzienny bilans zgonów od prawie trzech tygodni – wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Stany Zjednoczone odnotowały w piątek najniższy dzienny bilans zgonów na Covid-19 od prawie trzech tygodni, zgodnie z danymi z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Ten jednorazowy spadek nie wskazuje jednak jeszcze na trwały trend, decydujące będą dane z najbliższych dni, mogą one potwierdzić poprawę sytuacji w kraju.

Dobowy bilans zgonów i zakażeń w Stanach Zjednoczonych pozostaje nadal znacznie wyższy od zanotowanych przez inne kraje świata.

Stany Zjednoczone mają też najwyższą liczbę oficjalnie zgłoszonych przypadków zakażenia koronawirusem – ponad 890 000 zdiagnozowanych od początku pandemii. Około 96 000 osób zostało uznanych za wyleczonych.

Ta wysoka liczba wykrytych zakażeń w porównaniu z innymi krajami może być wyjaśniona, według rządu amerykańskiego, w szczególności dużą liczbą przeprowadzonych testów. “Miesiąc temu (…) przetestowano 80 000 Amerykanów. Dzisiaj jest ich 5,1 miliona” – powiedział wiceprezydent Mike Pence podczas piątkowej konferencji prasowej. (PAP)

wr/