Jordania znosi ograniczenia w działalności gospodarczej

Jordania poinformowała w niedzielę, że zniosła wszystkie ograniczenia działalności gospodarczej wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa, aby pomóc w szybkim uruchomieniu gospodarki pozbawionej środków pieniężnych.

Jordania w ciągu ostatnich dwóch tygodni zniosła restrykcje, aby umożliwić firmom powrót do działalności, lecz ze zmniejszonym personelem i ścisłymi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego i higieny.

Minister przemysłu, handlu i zaopatrzenia Tarik Hamuri ogłosił, że przedsiębiorstwa i przemysł będą mogły teraz wznowić produkcję.

Do normalnego funkcjonowania powróci transport publiczny przy zachowaniu zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie epidemii. Uniwersytety i szkoły pozostaną jednak zamknięte, a godzina policyjna będzie dalej obowiązywać.

W blisko 10-milionowej Jordanii potwierdzono 460 przypadków koronawirusa; zmarło 9 osób. Władze twierdzą, że epidemię Covid-19 powstrzymano.

Jak pisze Reuter, rząd premiera Omara Razzaza zdobył powszechne uznanie za szybką reakcję i działania celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednak wraz ze wzrostem wpływu epidemii na gospodarkę władze spotkały się z krytyką ze strony biznesmenów i pojawiły się obawy o niepokoje społeczne. (PAP)

jo/ kar/